واحد مددکاری اجتماعی
مسئول واحد: خانم فاطمه شهسوار پور
 

سمت: مسئول واحد مددکاری

مدرک تحصیلی: کارشناس روانشناسی عمومی

تلفن  07153229004 - داخلی 150


شرح وظایف و اهداف و فعالیت ها

فعالیت های واحد مددکاری بیمارستان

راند بیماران که هر کدام تحت چه پوششی هستند اعم از کمیته یا بهزیستی یا بی بضاعت .
کار اساسی در رابطه با تخفیف را مددکار با اجازه مدیریت انجام می دهد (تصمیم بعهده مدیر است ) بر آن اساس توضیحات لازم به بیمار داده می شود و اگر هیچ بیمه ای نباشد جهت بیمه خدمات درمانی ایرانیان راهنمایی میگردند . اگر بیمار افغانی باشد آنهایی که کارت شناسایی دارند از طریق دفتر اتباع و دفتر پیشخوان خدمات دولت طبق راهنمایی مددکار بیمه میگردند .

مددکاری با بهزیستی کمیته امام (ره)، اداره اوقاف و سازمان ملل خیریه های مختلف ارتباط دارد .

ماده 92 بیماران تصادفی : بیمارانی که در اثر تصادف در بیمارستان استهبان بستری می گردند جهت مراجعه به کلانتری و آوردن مدارک مورد نیاز جهت ثبت ماده 92 راهنمایی و به آنها نامه داده میشود.

مشاوره وگروه درمانی

راستای کمک به بهبود بیماران با همکاری روانشناس اقدامات مناسب انجام گردیده است. راند روزانه بخشهای مختلف بیمارستان وشناسایی بیمارانی که به عناوین مختلف احتیاج به مساعدت های مددکاری دارند وتشخیص نوع خاص مشکلات آنها نظیر مسائل عاطفی ،حمایت های روحی،مشکلات مالی وخانوادگی وفرهنگی و ارجاع این بیماران به مراکز حمایتی نظیر کمیته امداد وبهزیستی واتباع بیگانه جهت بیماران خارجی صورت می پذیرد .ضمناگروه درمانی با هماهنگی مسئولین بخش ها انجام می گردد.


مشاوره در بخشهای اطفال:

در بخش های اطفا ل درصورت تشخیص به مشا وره توسط پرستاری بخش به مددکاری اطلاع داده می شود ودر مورد کودکانی که از لحاظ مورد خودکشی ،کودک آزاری وموارد مشکوک دیگر طی مشاوره و بررسی جهت پیگیری به اورژانس اجتماعی اطلاع داده می شود وهمچنین جهت تشویق کودکان و تسریع در بهبود وتسهیل در درمان اسباب بازی وکتاب قصه در بین بچه ها توزیع می گردد وهمچنین اطاق های بازی بخشها توسط بیمارستان تجهیز می گردد ودر بخش نوزادان آموزش تغذیه باشیر مادر با همکاری مددکاری اجتماعیو مسئول واکسیناسیون انجام می گیرد.


بیمه کردن بیماران بلاصاحب وبدون بیمه :

با توجه به قانون استفاده همه اقشار از امکان بیمه همگانی ،سازمان بیمه خدمات درمانی این امکان را در اختیار همه اقشار جامعه قرار داده است وبراین اساس واحد مددکاری بااستفاده ازلیست بیمارانی که در زمان پذیرش بدون بیمه ویا بلا صاحب بوده اند وبا تفکیک بخشها توسط پرسنل مددکاری،اطلاع رسانی راجع به استفاده از بیمه همگانی انجام میشود .


خیر ین :

ارتباط با خیرین جهت کمک به بیماران بی بضاعت وپرداخت هزینه بیمارستان وخرید وسایل مورد احتیاج بیماران وبیمارستان همکاری دارند.

ساعت کاری مددکاری :

مددکاری بیمارستان استهبان از ساعت 7:30 الی14:00 فعال میباشد .

 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1399/03/25
تعداد بازدید:
1034
بیمارستان امام خمینی (ره) استهبان
آدرس: استهبان - بلوار امام رضا(ع) - بیمارستان امام خمینی (ره)
تلفن: 53229009-53229005-071  تلفکس: 53223055-071 کدپستی: 74517-35581 پست الکترونیکی: estahbanhp@sums.ac.ir   سامانه پیام کوتاه: 3000849621
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان استهبان می باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه